Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Vítejte na novém blogu

odkazySrdečně vás vítám na blogu Život na Odkazech a s odkazy.

A protože je dobrým zvykem hosty něčím přivítat, dovolím si nabídnout pohoštění. Jak jinak než ve formě zajímavých odkazů.

První vás čeká po kliknutí na tangram. Webová stránka www.clker.com nabízí galerii kategorizovaných obrázků s licencí poblic domain. Součástí webu je i online editor obrázků pro vaše úpravy (autor použitého obrázku v perexu vystupuje pod nickem Ocal). Obrázky můžete použít pro svou práci nebo se také se stát autory nových obrázků – clipartů. Chcete-li si vyzkoušet online editor obrázků, potom přejděte na jeho stránku. Následující obrázek pochází ze stejného zdroje i od stejného autora. Další volně dostupné galerie naleznete na stránce Otevřené galerie.

Objednejte si CD zdarma.Zajímavý odkaz vložila autorka Jaroslava Pachlová s názvem Veletrh nápadů učitelů fyziky. Přidanou hodnotou doporučeného webu je možnost objednání CD s příspěvky z prvních deseti ročníků.

A do třetice všeho dobrého. První zveřejněný odkaz má přiřazeno pořadové ID 11. Autorem odkazu je Martin Klzo a byl zveřejněn pod názvem The Roma of Central and Eastern Europe, Open Society Institute.

S čím se můžete na novém blogu o odkazech setkávat? S upozorněním na zajímavé odkazy nejen současné, ale i ty starší, které tak trochu upadají v zapomnění, na nejlépe hodnocené, ale i ty neprávem opomíjené. Vždyť v současném množství odkazů (1310) je časově náročné se orientovat.

Přidejte si vybraný odkaz do své kolekce.

Přidejte si vybraný odkaz do své kolekce.

Také vás někdy zamrzí, že nemáte zrovna čas na využití zajímavého odkazu? Pak použijte službu k vytváření vlastních tematických Kolekcí. Tak vám žádný zajímavý odkaz neunikne.

Vaše kolekce mohou pomoci ostatním uživatelům, kteří je neleznou ve vašem profilu.  Stávají se pak určitou formou doporučení Vámi ověřených a používaných odkazů.

Zobrazenou funkci, Přidat do kolekce,  naleznete u odkazu v dolní části pravého sloupce. Po jejím výběru se rozbalí dialogový rám, k zařazení vybraného odkazu do existující, nebo nové kolekce. Můžete připojit i další podrobnější informace.

Máte zajímavou zkušenost s využitím publikovaných odkazů? Napište o ní na svém blogu, nebo připojte komentář.


    hodnotil 1 uživatel

4 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Výborný nápad...škoda výborných odkazů, které by "upadaly do zapomnění". Děkuji, určitě budu váš blog sledovat.

 2. avatar

  Děkuji za nový blog, který má šanci čas od času setřít prach ze zajímavých odkazů. Budou Vaše příspěvky tematické nebo na fázi "od každého něco"?
  Ať už zvolíte jakoukoli taktiku, díky za nápad a čas, který nám věnujete.

 3. avatar

  Přednost bych dával, s ohledem na ostatní uživatele, příspěvkům "od každého něco", aby byla nabídka odkazů pestřejší. Tématicky zaměřené příspěvky vždy po určité době.
  Přivítám i ostatní uživatele portálu, kteří by chtěli prostřednictvím tohoto blogu zveřejnit své osobní zkušenosti s používáním publikovaných odkazů. Vzhledem k možnosti sdílet blog je to možné. Stačí vyjádřit svůj zájem v komentáři nebo napsat přímo na email (chalzd@gmail.com), určitě se domluvíme. Myslím si, že i ostatní autory potěší zprávy, jak jsou jejich odkazy využívány.

 4. avatar

  Také se přidávám s chválou výborného nápadu. V současnosti už informační společnost nemůže než informace filtrovat a selektovat to nejlepší nebo to nejzajímavější. Právě ve vytváření "osobních selekcí" či "osobních kolekcí" vidím jednu z cest, jak se v informačním mraveništi neztratit. Navíc je to příležitost, jak svým jménem garantovat jistou kvalitu a jistý typ předávaných doporučení (zdrojů). Věřím, že to autor nového blogu ku prospěchu všech zvládne. Líbí se mi také, že blog nemá ambice jen informace předávat, ale též poukazovat na to, jak je reálně využívat, jak s nimi pracovat. Přeji mnoho zdaru.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.